"לפנק" את עצמך פעם בשבוע

אם את בדיאטה, או אם את מנסה לנהל את המשקל שלך, את חייבת לפנק את עצמך במשהו עתיר קלוריות פעם בשבוע!

כמה פעמים בחיים התחלת דיאטה ונשבעת לעצמך שהפעם תחזיקי מעמד עד שתגיעי למשקל המיוחל?
אמרת לעצמך שהפעם את מספיק חזקה כדי להמשיך לאכול על-פי התוכנית ולא לחזור להרגלי האכילה הישנים שלך?
ובאמת, עשית מאמץ לשמור על מסגרת של תוכנית תזונה, דיאטטית ובריאה.
התכווננת על המטרה, הכנת לך רשימת קניות, קנית את כל האוכל הנכון, הכנת קופסאות אוכל שתוכלי לקחת איתך לעבודה, אפילו התחלת לעשות פעילות גופנית ושתית מספיק מים.
בקיצור, התחלת את המסע לאורח חיים בריא בשיא הכוח, ואז היה יום הולדת של קולגה במשרד עם עוגה מפתה מדי, או שנתקעת בפקק עצום בחזרה הביתה נהיית כל כך מתוחה ועצבנית והתלבשת על פיצה קרה מאתמול ברגע שנכנסת.

או ביום חמישי בלילה הייתי כבר גמורה מעייפות מכל השבוע ורצית פיצוי, או אולי בכלל היית לפני מחזור והרשית לעצמך לחרוג מהדיאטה. וככה יום גורר יום ואת זונחת את התוכנית וחוזרת להרגלי האכילה הישנים שלך.

שוקולד

איך תתמודדי עם התירוצים?

יש אינסוף סיבות ותירוצים שבגללם את מפסיקה לאכול לפי תפריט שמקדם אותך אל עבר המטרה שלך. יכול להיות שהשקעת את כל תשומת הלב שלך במה לאכול ומתי, ופחות התמקדת באופן האכילה שלך. אולי נגמרה לך האנרגיה ואיתה המוטיבציה להמשיך לעמוד בתפריט שלך…
תרשי לי לגלות לך סוד. הסיבה המרכזית שבגללה קשה לך לשמור על תפריט מדויק לאורך זמן היא משום שאת זקוקה למנוחה מהתפריט פעם בשבוע. כן, תאמיני או לא אבל פעם בשבוע מגיע לך לאכול מנה עתירת קלוריות, מנה מפנקת שתשחרר אותך, ולו לכמה דקות, מהמאמץ האדיר שאת עושה. פסק זמן שיזכיר לך את הטעמים, הריחות והמרקמים של האוכל שהשארת מאחור. זה יכול להיות מנה גדולה של גלידה או חפיסת שוקולד או המבורגר וצ'יפס או שני רולים של סושי עם כל הציפויים והרטבים. מנה אחת של מה שאת הכי אוהבת.
הקושי העיקרי הוא בחזרה לתפריט דיאטטי לאחר שאכלת את המנה המפנקת שהיא כאמור MUST פעם בשבוע. מהניסיון האישי שלי ושל המתאמנות שלי הבנתי שכדי שתוכלי להסתפק רק במנה מפנקת אחת בשבוע את זקוקה לתפריט דיאטטי שיתמוך בך כל השבוע. תפריט שבו תרגישי שבעה פיזית ומסופקת רגשית, תפריט שמתאים לך ולסדר היום שלך כמו כפפה ליד.
בשיטה שלי המתאמנות אוכלות כמה שיותר ולא כמה שפחות. הן לומדות לאכול רק את מה שהן הכי אוהבות מכל אבות המזון כי רק בדרך הזאת קל ונוח להן להחזיק בדיאטה לאורך זמן וכמובן לנהל את המשקל שלהן באופן המיטבי להן.

כותבת המאמר, היא גולדי אנדראה אורלן, מייסדת שיטת "גולדיס – אימון עוצמתי לשליטה במשקל",

אם מעניין אותך לשמוע עוד על השיטה ועל הצלחותיה, השאירי פרטים כאן

השארת תגובה